FA CUP RESULTS
YEAR DATE ROUND OPPOSITION H/A RESULT SCORERS
1890-91 Oct 4 1st Qualifying Kidderminster A L1-4 Not known
1908-09 Oct 3 1st Qualifying Camerton H D1-1 Capel
Oct 8 Replay Camerton A D2-2 Smith, Langdon
Oct 12 Replay Camerton H W4-1 Capel, J Hargett, B Hargett, Marks
Oct 17 2nd Qualifying Trowbridge Town A D1-1 Marks
Oct 22 Replay Trowbridge Town H W4-1 Smith 2, Marks 2
Nov 7 3rd Qualifying Kingswood Rovers A L0-2
1909-10 Sep 18 Preliminary Radstock Town A L2-3 Burden 2
1910-11 Sep 17 Preliminary Cardiff City A L1-3 Slade
1911-12 Sep 16 Preliminary Weston-Super-Mare H W3-0 Allen, Latham 2
Sep 30 1st Qualifying Camerton H L0-2
1912-13 Sep 28 Preliminary Chippenham Town H W4-2 Hawker, Dumble 2, Chapman
Oct 12 1st Qualifying Peasdown St John A L0-1
1913-14 Sep 27 Preliminary Petters United A W7-2 Dumble, Padfield, Gould 5
Oct 11 1st Qualifying Chippenham Town H W6-1 Lovell 2, Dumble 2, Gould, OG
Nov 1 2nd Qualifying Hanham Athletic H W4-0 Gould 2, Chapman 2
Nov 15 3rd Qualifying Welton Rovers H W2-1 Lovell, Gould
Nov 29 4th Qualifying Merthyr Town H D1-1 Gould
Dec 4 Replay Merthyr Town A L0-3
1914-15 n/a Preliminary St Austell H w/o
Sep 19 1st Qualifying Clevedon H W2-1 Not known
Oct 17 2nd Qualifying Welton Rovers A L1-4 Not known
1919-20 Sep 27 Preliminary Yeovil & Petters United H D4-4 Hill 2, Critchley, Dumble
Oct 2 Replay Yeovil & Petters United A W2-0 Hill, Morgan
Oct 11 1st Qualifying Welton Rovers A W4-1 Hill 2, Cook, Dumble
Oct 25 2nd Qualifying Trowbridge Town A W2-1 Morgan, Critchley
Nov 8 3rd Qualifying Clandown A D2-2 Hill, Osbourne
Nov 13 Replay Clandown H W3-1 Hill, Cook, Osbourne
Nov 22 4th Qualifying Newport County A L2-5 Cook, Osbourne
1920-21 Sep 25 Preliminary Welton Rovers H W4-2 Smith 2, J Dallimore, Williams
Oct 9 1st Qualifying Douglas (Kingswood) A W4-0 G Dallimore 2, J Dallimore, Smith
Oct 23 2nd Qualifying Hanham Athletic H W3-0 Steer, Lambert, Smith
Nov 6 3rd Qualifying Swindon Victoria H D1-1 Thomas
Nov 10 Replay Swindon Victoria A W3-2 J Dallimore, Hayes, Dabner
Nov 20 4th Qualifying Aberdare Athletic A D0-0
Nov 25 Replay Aberdare Athletic H W2-1 Smith, G Dallimore
Dec 4 5th Qualifying Merthyr Town A D0-0
Dec 9 Replay Merthyr Town H W1-0 J Dallimore
Dec 18 6th Qualifying Leytonstone A D1-1 Nuth
Dec 23 Replay Leytonstone H W2-0 J Dallimore, G Dallimore (pen)
Jan 8 1st Hull City A L0-3
1921-22 Dec 3 5th Qualifying Newport County A L0-2
1922-23 Sep 23 Preliminary Horfield United H W7-1 Dore, Woodward 3, Harrison, Smith
Oct 7 1st Qualifying Hanham Athletic H W2-0 Smith, Woodward
Oct 21 2nd Qualifying Ebbw Vale H W2-0 Williams, Bolston
Nov 4 3rd Qualifying Cardiff Corinthians H W2-0 Bolston, Williams
Nov 18 4th Qualifying Welton Rovers A W4-1 Woodward, Dore 2, Williams
Dec 2 5th Qualifying Exeter City A W2-1 Williams, Woodward
Dec 16 6th Qualifying Barrow A D2-2 Dore 2
Dec 21 Replay Barrow H W2-0 G Dallimore, Bolston
Jan 13 1st Wigan Borough A L1-4 Dore
1923-24 Sep 22 Preliminary Hanham Athletic H L1-2 Tout
1924-25 Sep 20 Preliminary Clandown A D1-1 Bolston
Sep 25 Replay Clandown H W2-1 Bolston, Lawson
Oct 4 1st Qualifying Kingswood A L0-1
1925-26 Sep 5 Extra Preliminary Coleford Athletic H L1-2 Nuth
1926-27 Did not enter
1927-28 Sep 3 Extra Preliminary Melksham H W3-0 Brittain 3
Sep 17 Preliminary Spencer Moulton A W3-0 Waite, Graydon 2
Oct 1 1st Qualifying 5th Royal Tank Regiment H W8-3 Graydon 4, Pocock 3, Blackmore
Oct 15 2nd Qualifying Swindon Corinthians A W2-1 Graydon 2
Oct 29 3rd Qualifying Welton Rovers H W1-0 Kirk
Nov 12 4th Qualifying Lovells Athletic H W1-0 OG
Nov 26 1st Southall H W2-0 Shepherd 2
Dec 10 2nd London Caledonians A L0-1
1928-29 Sep 15 Preliminary Swindon Corinthians H W7-2 Brittain 5, Torrance, Graydon
Sep 29 1st Qualifying Radstock Town A L0-2
1929-30 Sep 21 Preliminary Devizes Town A W10-2 Alsop 2, Brittain 3, Jefferies 2, Compton 2, Walter
Oct 5 1st Qualifying Swindon Corinthians H W6-0 Alsop 2, Waite, Compton, Walter 2
Oct 19 2nd Qualifying Garrards Athletic H W7-1 Compton 2, Daniel 2, Walter, Alsop, Jefferies
Nov 2 3rd Qualifying Trowbridge Town H W5-2 Cooper, Alsop 2, Walter, Waite
Nov 16 4th Qualifying Poole A W4-1 Alsop 2, Brittain, Waite
Nov 30 1st Tunbridge Wells Rangers A W3-1 Alsop, Compton, Brittain
Dec 14 2nd Coventry City A L1-7 Brittain
1930-31 Sep 20 Preliminary Paulton Rovers H W10-0 Budd, Brittain 4, Compton 2, Walker 2, Jefferies
Oct 4 1st Qualifying Welton Rovers A W2-0 Walker, Brittain
Oct 18 2nd Qualifying Swindon Corinthians A W7-1 Jefferies 3, Brittain 2, Compton, Pheonix
Nov 1 3rd Qualifying Swindon Victoria H L1-3 Thompson
1931-32 Sep 19 Preliminary Devizes Town A W8-0 Davidge 6, McCartney, Howson
Oct 3 1st Qualifying Radstock Town H W3-0 Guyan, Howson (pen), Whipp
Oct 17 2nd Qualifying Trowbridge Town A W4-0 Cowan, Guyan, Butler, OG
Oct 31 3rd Qualifying Paulton Rovers H W2-0 Whipp, Howson (pen)
n/a 4th Qualifying Bye
Nov 28 1st Nunhead H W9-0 Guyan 5, McCartney 2, Whipp, Hicks
Dec 12 2nd Crystal Palace H W2-1 McCartney, Howson
Jan 9 3rd Brentford A L0-2
1932-33 Nov 12 4th Qualifying Yeovil & Petters United H L2-4 McCartney, Lloyd
1933-34 Nov 11 4th Qualifying Yeovil & Petters United A W2-0 Coombs, Keating
Nov 25 1st Charlton Athletic H D0-0
Nov 29 Replay Charlton Athletic A L1-3 McMillan
1934-35 Nov 10 4th Qualifying Welton Rovers H W9-0 Coombs 3, Lloyd 2, Keeling 2, Prentice, Coward
Nov 24 1st Guildford City A W2-1 Coombs, McMillan
Dec 8 2nd Boston United H W2-1 Coombs, Prentice
Jan 12 3rd Norwich City A L0-2
1935-36 Nov 16 4th Qualifying Newport (IOW) A L1-2 Weaver
1936-37 Nov 14 4th Qualifying Warminster Town A W1-0 Steele (pen)
Nov 18 1st Tunbridge Wells Rangers H L1-2 Buckley
1937-38 Nov 13 4th Qualifying Cheltenham Town A L1-4 Wallis
1938-39 Nov 12 4th Qualifying Street A L0-1
1945-46 Nov 17 1st (1st Leg) Cheltenham Town H W3-2 Simmons, Browne, Farrington
Nov 24 1st (2nd Leg) Cheltenham Town A W2-0 Browne, McConan
Dec 8 2nd (1st Leg) Lovells Athletic A L1-2 Wood
Dec 15 2nd (2nd Leg) Lovells Athletic H L2-5 Farrington 2
1946-47 Nov 16 4th Qualifying Merthyr Tydfil A L1-7 Merritt
1947-48 Nov 15 4th Qualifying Merthyr Tydfil A L1-2 McCulloch
1948-49 Nov 13 4th Qualifying Gloucester City H L2-3 McCulloch 2
1949-50 Sep 17 Preliminary Roundway Hospital H W7-1 Mills 3, J Corbett 2, Lyke, Smith
Oct 1 1st Qualifying Salisbury H L0-2
1950-51 Sep 2 Extra Preliminary Frome Town A W5-0 Hawkins 3, Adams, Gate
Sep 16 Preliminary Chippenham Town H W2-0 Hawkins, Newman
Sep 30 1st Qualifying Welton Rovers A L1-2 Hawkins
1951-52 Sep 15 Preliminary Clevedon A W3-1 Snook 2, OG
Sep 29 1st Qualifying Glastonbury A D2-2 Snook, Newman (pen)
Oct 4 Replay Glastonbury H W3-1aet Snook 2, Edwards
Oct 13 2nd Qualifying Clandown A W3-1 Snook, James, Newman
Oct 27 3rd Qualifying Chippenham United A W3-0 James, Newman, Fairweather
Nov 10 4th Qualifying Barry Town H L0-3
1952-53 Oct 27 1st Qualifying Paulton Rovers A W7-2 W Whitfield, Snook, Smyth 2, Boyd, Bolton, OG
Oct 11 2nd Qualifying Wells City H W3-0 Boyd 2, Smyth
Oct 25 3rd Qualifying Glastonbury A W3-0 Boyd, Snook, Newman
Nov 8 4th Qualifying Trowbridge Town H W3-0 Newman 3
Nov 22 1st Southend United H W3-1 Snook 2, Ellison
Dec 6 2nd Grimsby Town A L0-1
1953-54 Nov 7 4th Qualifying Barnstaple Town H W2-1 Boyd 2
Nov 21 1st Walsall H L0-3
1954-55 Nov 6 4th Qualifying Merthyr Tydfil A L1-3 Watkins
1955-56 Sep 10 Preliminary Clandown A D0-0
Sep 15 Replay Clandown H W4-0 Watkins, Newman 2, Snook
Sep 24 1st Qualifying Chippenham United H D3-3 Gilfillan 2, Watkins
Sep 28 Replay Chippenham United A L0-1
1956-57 Sep 22 1st Qualifying Clandown H W2-0 Collindridge, Pickard
Oct 6 2nd Qualifying Bridgewater Town H L1-2 Smart
1957-58 Sep 21 1st Qualifying Weston-Super-Mare H W5-0 Pickard 3, Boseley, Skirton
Oct 5 2nd Qualifying Clevedon A D1-1 Meadows
Oct 10 Replay Clevedon H W4-1 Pickard 3, Boseley
Oct 19 3rd Qualifying Glastonbury H W2-1 Pickard, Boseley
Nov 2 4th Qualifying Barry Town A W2-1 Pickard, Skirton
Nov 16 1st Exeter City H W2-1 Pickard, Boseley
Dec 7 2nd Yeovil Town A L0-2
1958-59 Nov 1 4th Qualifying Trowbridge Town H W3-1 Fleming, Mortensen, Pickard
Nov 15 1st Colchester United A L0-2
1959-60 Oct 31 4th Qualifying Yeovil Town A W2-0 Fleming, Wilshire
Nov 14 1st Millwall H W3-1 Wilshire, Fleming, Meadows
Dec 5 2nd Notts County A W1-0 O'Neil
Jan 9 3rd Brighton & Hove Albion H L0-1
1960-61 Oct 22 4th Qualifying Barnstaple Town A W2-1 Fleming, O'Neil
Nov 5 1st Swindon Town A D2-2 Fleming, Wilshire
Nov 10 Replay Swindon Town H L4-6 Fleming 2, Book, O'Neil
1961-62 Oct 21 4th Qualifying Bridgwater Town H L0-2
1962-63 Oct 20 4th Qualifying Falmouth Town A L1-2 Barker
1963-64 Oct 19 4th Qualifying Falmouth Town H W2-0 Fleming (pen), Cartwright
Nov 16 1st Maidenhead United A W2-0 Cartwright, Sanderson
Dec 7 2nd Wimbledon A D2-2 Cartwright, OG
Dec 12 Replay Wimbledon H W4-0 Sanderson, Fleming, Owens, Cartwright
Jan 4 3rd Bolton Wanderers H D1-1 Owens
Jan 8 Replay Bolton Wanderers A L0-3
1964-65 Oct 17 4th Qualifying Merthyr Tydfil H W4-1 Fleming 2, Walker, L Phillips
Nov 14 1st Queens Park Rangers A L0-2
1965-66 Oct 16 4th Qualifying Welton Rovers H W3-1 Horton, Walker, Denton
Nov 13 1st Newport County H W2-0 Denton 2
Dec 4 2nd Bournemouth & BA A L3-5 Horton, Denton 2
1966-67 Oct 15 4th Qualifying Weymouth H D2-2 Denton, Dai Ward
Oct 19 Replay Weymouth A W1-0 Denton
Nov 26 1st Sutton United H W1-0 Lofty
Jan 7 2nd Brighton & Hove Albion H L0-5
1967-68 Nov 1 4th Qualifying Weymouth A D1-1 Horton
Nov 6 Replay Weymouth H L0-1
1968-69 Nov 2 4th Qualifying Yeovil Town H L0-2
1969-70 Sep 20 1st Qualifying Taunton A W4-2 Owen 3, Thorburn
Oct 4 2nd Qualifying Frome Town A W4-1 Allen 2, Owen, Thorburn
Oct 18 3rd Qualifying Minehead A L0-3
1970-71 Sep 19 1st Qualifying Andover A W1-0 D Taylor
Oct 10 2nd Qualifying Trowbridge Town H W3-0 D Taylor 2 (1 pen), Robbins
Oct 24 3rd Qualifying Poole Town A L0-1
1971-72 Sep 18 1st Qualifying Chippenham Town H W2-1 Mitten 2
Oct 9 2nd Qualifying Salisbury City A L1-2 Mitten (pen)
1972-73 Sep 16 1st Qualifying Cheltenham Town H D0-0
Sep 20 Replay Cheltenham Town A L2-3 Norman, Powell
1973-74 Sep 15 1st Qualifying Andover H W3-0 Gough 2, Norman
Oct 6 2nd Qualifying Trowbridge Town A D0-0
Oct 8 Replay Trowbridge Town H L2-4 Gough, OG
1974-75 Aug 31 Preliminary Devizes Town A W3-2 Hall, Thomas, OG
Sep 14 1st Qualifying Weston-Super-Mare H W3-0 Edwards, Scarrott (pen), Legg
Oct 5 2nd Qualifying Hungerford Town H W6-1 Tinson 2, Fiocca, Scarrott (pen), Skirton, P Rogers
Oct 19 3rd Qualifying Mangotsfield United A W3-1 Legg, Fiocca, Fairbrother
Nov 2 4th Qualifying Yeovil Town H W2-1 Tavener, Hall
Nov 23 1st Wimbledon A L0-1
1975-76 Aug 30 Preliminary Fareham Town A L0-1
1976-77 Sep 18 1st Qualifying Barnstaple Town A L1-2 Woodward
1977-78 Sep 3 Preliminary Taunton Town A W2-1 Wheeler, Gibbs
Sep 17 1st Qualifying Bridport A W3-0 Provan, Wheeler, P Rogers
Oct 8 2nd Qualifying Swaythling Athletic A D1-1 Griffin (pen)
Oct 10 Replay Swaythling H W3-0 Wheeler, M Rogers, Griffin
Oct 22 3rd Qualifying Dorchester Town H W2-0 Provan, Bourne
Nov 5 4th Qualifying Merthyr Tydfil A W2-1 Wheeler, P Rogers
Nov 26 1st Plymouth Argyle H D0-0
Nov 29 Replay Plymouth Argyle A L0-2
1978-79 Sep 3 Preliminary Glastonbury A W3-0 Jenkins 2, Burns
Sep 16 1st Qualifying Weston-Super-Mare A W2-1 Wheeler 2
Oct 7 2nd Qualifying Salisbury City A W2-0 Jenkins 2
Oct 21 3rd Qualifying Bridgwater Town H W7-1 Jenkins 3, Higgins 2 (1 pen), Provan 2
Nov 4 4th Qualifying Worcester City H D1-1 Bourne
Nov 6 Replay Worcester City A L1-2 Jenkins
1979-80 Sep 15 1st Qualifying Barry Town A L1-2 Leitch
1980-81 Aug 30 Preliminary Glastonbury H W7-1 Withey 4, Hayes 2, Jenkins
Sep 13 1st Qualifying Weston-Super-Mare H W2-1 Wheeler 2
Oct 4 2nd Qualifying Barnstaple Town A W1-0 Hayes
Oct 18 3rd Qualifying Ton Pentre A W3-1 Johns, Griffin, Shaw
Nov 1 4th Qualifying Leatherhead A L0-1
1981-82 Sep 19 1st Qualifying Mangotsfield United H W3-0 Withey 2, Jenkins
Oct 3 2nd Qualifying Cheltenham Town H D2-2 Withey, OG
Oct 12 Replay Cheltenham Town H L1-2 Withey
1982-83 Sep 18 1st Qualifying Taunton Town H D2-2 Brown, Palmer
Oct 21 Replay Taunton Town H W4-2aet Singleton 2, Penny, Jenkins
Oct 2 2nd Qualifying Barnstaple Town H W4-2 Jenkins 2, Hayes, MacKay
Oct 16 3rd Qualifying Wimborne Town A L0-1
1983-84 Sep 17 1st Qualifying Shepton Mallet Town H W4-0 Singleton 2, Hayes, Chandler
Oct 1 2nd Qualifying Merthyr Tydfil H L0-1
1984-85 Sep 15 1st Qualifying Barnstaple Town H W4-1 Smith 2, Crowley, Finnegan
Sep 29 2nd Qualifying Minehead A D0-0
Oct 2 Replay Minehead H W3-0 Smith 2, Payne
Oct 13 3rd Qualifying Frome Town A L1-3 Brown
1985-86 Sep 7 1st Qualifying Taunton Town H W4-1 Payne, Brown, Adams, Wright
Sep 28 2nd Qualifying Clevedon Town H W1-0 OG
Oct 12 3rd Qualifying Exmouth Town H W2-0 Payne, Grimshaw
Oct 26 4th Qualifying Croydon H W4-1 Singleton 2, Barton, Ricketts
Nov 16 1st Farnborough Town A W4-0 Chandler, Ricketts, Bodin, Palmer (pen)
Dec 7 2nd Peterborough United A L0-1
1986-87 Oct 25 4th Qualifying Yeovil Town H W2-1 O'Donnell, Payne
Nov 15 1st Aylesbury United H W3-2 Bodin, Grimshaw, Adams
Dec 6 2nd Bristol City A D1-1 Bodin
Dec 9 Replay Bristol City H L0-3
(Played at Ashton Gate)
1987-88 Oct 25 4th Qualifying Slough Town H W3-1 Bodin 3
Nov 14 1st Chelmsford City A W2-1 Payne, Grimshaw
Dec 5 2nd Welling United A W1-0 Singleton
Jan 9 3rd Mansfield Town A L0-4
1988-89 Nov 19 1st Grays Athletic H W2-0 Singleton 2
Dec 10 2nd Welling United H D0-0
Dec 14 Replay Welling United A L2-3 Payne, M Smith
1989-90 Oct 28 4th Qualifying Poole Town A D2-2 Freegard, OG
Oct 31 Replay Poole Town H W3-0 Freegard 2, Palmer
Nov 19 1st Fulham H D2-2 Freegard, Randall
Nov 22 Replay Fulham A L1-2 Smart
1990-91 Oct 27 4th Qualifying Woking A L1-2 Banks
1991-92 Sep 14 1st Qualifying Stroud A W3-1 Withey, Randall (pen), Brown
Sep 28 2nd Qualifying Maesteg Park H W5-2 Randall 2 (1 pen), Boyle, Ricketts, Gill
Oct 12 3rd Qualifying Worcester City H L1-2 Ricketts
1992-93 Sep 12 1st Qualifying Glastonbury A W4-0 Randall 2, Withey, Smart
Sep 26 2nd Qualifying Falmouth Town A W3-0 Withey, Boyle, Dicks
Oct 10 3rd Qualifying Weymouth H W2-0 Randall, Gill
Oct 24 4th Qualifying Tiverton Town A D0-0
Oct 27 Replay Tiverton Town H W2-1 Smart, Crowley
Nov 14 1st Cardiff City A W3-2 Withey, Gill, Vernon
Dec 6 2nd Northampton Town H D2-2 Smart, Randall
Dec 15 Replay Northampton Town A L0-3
1993-94 Oct 23 4th Qualifying Cheltenham Town A D1-1 OG
Oct 26 Replay Cheltenham Town H W4-2 Noble, Cousins, Crowley, Adcock
Nov 13 1st Molesey A W4-0 Adcock 2, Mings, Boyle
Dec 5 2nd Hereford United H W2-1 Brooks, Batty
Jan 8 3rd Stoke City A D0-0
Jan 18 Replay Stoke City H L1-4 Chenoweth
1994-95 Nov 12 1st Bristol Rovers H L0-5
1995-96 Oct 21 4th Qualifying Cinderford Town A L2-3 Birkby, Mings
1996-97 Sep 14 1st Qualifying Devizes Town A D2-2 Davis, Withey
Sep 17 Replay Devizes Town H W3-1 Harrington, Withey, Davis
Sep 28 2nd Qualifying Newport AFC H W5-2 Davis 3, Penny, OG
Oct 12 3rd Qualifying Cirencester Town H W2-0 Davis, Penny
Oct 26 4th Qualifying Cheltenham Town H D0-0
Oct 29 Replay Cheltenham Town A L1-4aet Davis
1997-98 Sep 13 1st Qualifying Bideford A W2-0 Davis, Paul (pen)
Sep 27 2nd Qualifying Basingstoke Town A D1-1 Davis
Sep 30 Replay Basingstoke Town H L1-3 Paul
1998-99 Oct 3 2nd Qualifying Cirencester Town H W3-1 Colbourne, Paul, Bodin (pen)
Oct 17 3rd Qualifying Walton & Hersham A D2-2 White, Paul
Oct 20 Replay Walton & Hersham H W3-1 Bodin, Loyden, Paul (pen)
Nov 3 4th Qualifying Hendon A L0-4
1999-00 Sep 18 2nd Qualifying Weston Super Mare H W4-0 Davis, Tisdale, Paul (pen), OG
Oct 2 3rd Qualifying Farnborough Town H W3-1 Paul 3 (1 pen)
Oct 16 4th Qualifying Stevenage Borough A D1-1 Colbourne
Oct 19 Replay Stevenage Borough H W1-0 OG
Oct 30 1st Hendon H L0-2
2000-01 Sep 30 2nd Qualifying Basingstoke Town A D1-1 Holloway
Oct 3 Replay Basingstoke Town H W2-0aet Davis, MacLean
Oct 14 3rd Qualifying Sutton United H W3-0 Colbourne, Holloway, Walker
Oct 28 4th Qualifying Forest Green Rovers A L1-3 OG
2001-02 Sep 29 2nd Qualifying Bideford H L1-3 Powell
2002-03 Sep 28 2nd Qualifying Merthyr Tydfil H W5-0 Rollo 2, Foster 2, Thorne
Oct 12 3rd Qualifying Weston Super Mare A W5-0 Kemp, Rollo, Eaton 3 (1 pen)
Oct 27 4th Qualifying Yeovil Town H D1-1 Cleverley
Oct 29 Replay Yeovil Town A L1-3 Foster
2003-04 Sep 27 2nd Qualifying Brislington A W2-0 Cleverley, Salter
Oct 11 3rd Qualifying Thame United A L0-3
2004-05 Sep 18 1st Qualifying Bridport A W4-1 Benefield, Williams, Hawkins 2
Oct 2 2nd Qualifying Havant & Waterlooville A W2-0 Sykes, Williams
Oct 16 3rd Qualifying Brockenhurst A W3-0 Partridge 3 (1 pen)
Oct 30 4th Qualifying Leatherhead H W1-0 Williams
Nov 13 1st Barnet A W2-1 Partridge 2
Dec 4 2nd Peterborough United A L0-2
2005-06 Sep 10 1st Qualifying Cinderford Town H W1-0 Bird
Sep 24 2nd Qualifying Gosport Borough A W4-3 Bird 2, Holloway, Holland
Oct 8 3rd Qualifying Weymouth A L0-1
2006-07 Sep 16 1st Qualifying Tiverton Town H D0-0
Sep 19 Replay Tiverton Town A W3-1 Rogers 2, Partridge
Sep 30 2nd Qualifying Merthyr Tydfil H D0-0
Oct 3 Replay Merthyr Tydfil A L2-3 Green, Hogg
2007-08 Sep 29 2nd Qualifying Truro City A W1-0 Holland
Oct 12 3rd Qualifying Newport County A W2-1 McKeever, Walsh
Oct 27 4th Qualifying Torquay United H L0-2
2008-09 Sep 27 2nd Qualifying Clevedon Town H W2-0 Gilroy, Cochlin
Oct 11 3rd Qualifying Aylesbury United H L0-1
2009-10 Sep 26 2nd Qualifying Willand Rovers A W5-0 Edwards 3 (1p), Pelecaci, Mohamed
Oct 10 3rd Qualifying Bishop's Cleeve A W4-1 Edwards 2 (1p), Badman 2
Oct 24 4th Qualifying AFC Totton H W3-2 Evans, Connolly, Jones
Nov 7 1st Grimsby Town A W2-0 Holland, Edwards
Nov 28 2nd Forest Green Rovers H L1-2 Hogg
2010-11 Oct 23 4th Qualifying Swindon Supermarine A D0-0
Oct 26 Replay Swindon Supermarine H L3-4 Jombati, Connolly, Mackie
2011-12 Oct 29 4th Qualifying Dover Athletic A W1-0 Gallinagh
Nov 12 1st Dagenham & Redbridge A D1-1 S Canham
Nov 23 Replay Dagenham & Redbridge H L1-3aet Connolly
2012-13 Sep 22 2nd Qualifying Buckland Athletic A W2-1 Brown, Guthrie
Oct 6 3rd Qualifying Gosport Borough H D1-1 Griffin (p)
Oct 9 Replay Gosport Borough A L1-3 S Canham
2013-14 Sep 28 2nd Qualifying Gosport Borough H W2-0 Pratt, Stearn
Oct 12 3rd Qualifying Bridgwater Town A W3-0 Pratt, Allen 2 (1p)
Oct 26 4th Qualifying Salisbury City H L0-1